Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

filtr minipleat

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry mini-pleat typu mini-pleat – do urzędów oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub domach wspaniale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością również większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, dym tytoniowy bądź włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę cechującą się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących leki.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46