Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

znaki BHP, tabliczki informacyjne

W Polsce obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP nakłada konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo ważna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zalicza się także instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często stosowanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na najróżniejszych urządzeniach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są również w przemyśle. Wykorzystuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który rewelacyjnie znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne także w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia najmniejszych nawet trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]