Tabliczki informacyjne i BHP

Tabliczki informacyjne i BHP

Chcesz kupić tabliczki informacyjne? Koniecznie odwiedź tę stronę

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa. Zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy zatem w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – poprawiają bezpieczeństwo i mówią o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znakują obiekty biurowe – domy, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, szpitale. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy np. przedszkole. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często możemy je również zauważyć wewnątrz. To ogromny zespół oznaczeń, które najczęściej służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w ogromnych biurowcach – w urzędach przy wejściu wiszą tabliczki z określeniami departamentów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy na przykład burmistrza czy wydział finansowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają strefy służbowe

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o regułach pierwszej pomocy. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (np. PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]