Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Więcej w temacie fajnych miejsc w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której migiem wyszukają zabytki i galerie, hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co więcej, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi trasy rowerowe, piękno parków krajobrazowych i narodowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i rejestr ambasad – ważne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze tatrzańskie miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego