Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany najpiękniejszymi miejscami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że trudno odnaleźć się w ogromie wiadomości o ciekawych zabytkach i zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz motele, hotele i kempingi zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. trasy rowerowe, urok regionalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie podróży po Polsce.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego