Skrzynka telekomunikacyjna – najważniejsze informacje

skrzynka teletechniczna, skrzynka telekomunikacyjna

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. W sprzedaży znajdziemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na zewnątrz

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje osób niepowołanych, a także urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której mieszczą się istotne przewody – na przykład kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – routery, wejścia optyczne. Moduły w środku skrzynki możemy przyłączyć m. in. na paski rzepowe lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zachowaj porządek w środku szafki

Kluczowym składnikiem jest także ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu służą wzmocnione zasuwy. To istotne także w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci. Nie zapominajmy też o uporządkowaniu kabli – w tym celu montuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do swoich potrzeb.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]