Niezawodne kable RTV

Niezawodne kable RTV

Dowiedz się, gdzie zamówić kable RTV, wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy pobierać impulsu telewizyjnego oraz internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie transmitowanie informacji do kolejnych hubów oraz wtyczek. Z uwagi na fakt, jak są one istotne, ekipy montujące instalacje z dużą uwagą dobierają używane przez nie przewody. Ich wybór potrafi stać się przyczyną dużych trudności – przecież w zależności od sytuacji powinniśmy użyć innych kabli. Ważna okazuje się też ich solidność, gdyż sieci muszą posłużyć przez minimum dekadę użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Zastosowanie kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, TV i telefoniczne. Jak łatwo stwierdzić, kable światłowodowe jako nośnik informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są także kable koncentryczne, których używa się zazwyczaj do przesyłu sygnałów o niewielkiej częstotliwości. Takie kable stosowane są najczęściej do transmisji informacji do ostatecznych odbiorców.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego firmy montujące te instalacje najczęściej decydują się na umowę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego sklepu zyskujemy pewność, że złożona z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne jest także to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i świadczy porady w razie trudności – przecież to producent musi doskonale znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi założenie funkcjonalnej sieci.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]