Nadajnik optyczny do transmisji danych

Nadajnik optyczny do transmisji danych

Znajdź nadajnik optyczny

Ze względu na to, iż niemal codziennie korzystamy z instalacji kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc dziwić, że elementy stosowane przez firmy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej sieci. Głównymi podzespołami są oczywiście kable, jednak – jak nietrudno się domyślić – bez innych elementów prawidłowe działanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi ważnymi elementami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane dane są w ten sposób transmitowane światłowodami, a następnie transformowane przez dekoder, by dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się małym zniekształceniem informacji oraz solidnością – z tego względu prawie absolutnie wyparł już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – u kogo nabyć?

By instalacja była efektywna i bezpieczna, do jej wykonania trzeba wykorzystać jedynie części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go nabyć należy pomyśleć jeszcze podczas projektowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy oferowane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w przypadku komplikacji w czasie montażu – gwarantują rzetelne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]