Automatyzacja i optymalizacja procesów magazynowych – programy WMS

Automatyzacja i optymalizacja procesów magazynowych – programy WMS

Współczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób efektywny i przemyślany. Zarządzanie procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie znacząco ułatwiają programy magazynowe. W jaki sposób technologia może pomóc firmie?

Program logistyczny – dobierz najlepszy system

Oprogramowanie dla logistyki produkowane przez DataConsult w nowoczesny sposób wspiera współczesne przedsiębiorstwa i pomaga im płynnie zarządzać przepływem towarów przez magazyn. Na specjalną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Smart i Centrum logistyczne oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy logistyczne i magazynowe – od chwili przyjęcia i lokalizacji produktu, aż do przekazania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe pozwala na zarządzanie towarem pod względem numeru partii oraz kierując się datami ważności. Za sprawą systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, konfekcjonowanie i inwentaryzacja produktów, a także obsługa kodów kreskowych – zarówno obcych, jak i własnych. Natomiast innowacyjny program magazynowy ExpertAR automatyzuje i optymalizuje procesy przy użyciu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Kiedy warto zainwestować w magazynowy system informatyczny?

Magazynowy system informatyczny może znacznie obniżyć koszty zarządzania przepływem towarów oraz poprawiać wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, pozwala wykorzystać maksymalnie powierzchnię magazynową i został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach handlowych, usługowych i produkcyjnych. Oprogramowanie dla logistyki może być też stosowane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do używania w halach o wysokim współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego rodzaju program do zarządzania magazynem daje możliwość wydruku etykiet RFID.