Pomysły na jubileusz firmy

Pomysły na jubileusz firmy

Jubileusz firmy to doskonała okazja do celebrowania sukcesów, wspominania ważnych osiągnięć i kamieni milowych w działalności przedsiębiorstwa. Świętować można nie tylko w gronie pracowników, ale również ważnych klientów. Jakie atrakcje na jubileusz firmy przygotować? Przedstawiamy najciekawsze pomysły!

Pomysły na firmowy jubileusz

Przed Tobą jubileusz firmy? Jak zorganizować niezapomnianą imprezę, która zapisze się wielkimi zgłoskami w historii przedsiębiorstwa? Jubileusz powinien mieć odpowiednią oprawę i być zaplanowany z dużym wyprzedzeniem – trzeba wynająć obiekt, w którym odbędzie się impreza, zaprosić gości i gwiazdy, które uświetnią to ważne wydarzenie. Okrągłą rocznicę działalności warto świętować hucznie – w końcu taka okazja nie zdarza się często.

Najpopularniejszy pomysł na jubileusz firmy: uroczysty bal i bankiet

Najpopularniejszą formą przyjęcia z okazji jubileuszu firmy są uroczysty bal i bankiet. Pomysły na zorganizowanie imprezy mogą być przeróżne – eleganckie, formalne przyjęcie, bal tematyczny w stylu lat 20. czy maskarada inspirowana zabawami karnawałowymi to tylko niektóre propozycje.

Warto, żeby imprezę poprowadził profesjonalny konferansjer, który zapowie główne atrakcje wieczoru i będzie sypał żartami jak z rękawa – to z pewnością rozluźni atmosferę. Podczas balu można wyłonić pracownika roku, wręczyć firmowe nagrody lub zorganizować konkursy dla załogi. Na imprezie nie może też zabraknąć zróżnicowanego menu, dostosowanego do preferencji uczestników. Warto też wcześniej uzgodnić dress code, zwłaszcza gdy ma to być impreza tematyczna.

Firmowy piknik

Organizacja pikników firmowych to kolejny pomysł na jubileusz, jednak w zdecydowanie mniej formalnym wydaniu niż bal. Plenerowa impreza może przybrać charakter stylowego przyjęcia, na którym obowiązują jedynie białe stroje (tzw. white party), a gościom podaje się szampana i wykwintne przystawki.

Równie dobrym pomysłem jest też zorganizowanie klasycznego grilla, na którym króluje soczysta karkówka, chrupiące szaszłyki i aromatyczne sosy. Impreza w plenerze to doskonała propozycja, żeby spędzić czas na świeżym powietrzu i w otoczeniu przyrody – świetny sposób na świętowanie jubileuszu, który przypada na okres letni.

Aukcja charytatywna

Obecnie wiele firm decyduje się na zorganizowanie w ramach jubileuszu specjalnej aukcji charytatywnej poświęconej konkretnemu celowi, np. zbieraniu funduszy na remont sal w szpitalu dziecięcym czy pomocy dla uchodźców. Licytacji mogą podlegać przeróżne przedmioty – prace plastyczne, zdjęcia z autografem, kolekcje znaczków, czyli wszystko to, co pracownicy zdecydują się podarować. Dodatkowo firma może przekazać na cel charytatywny własne środki. Aukcję można połączyć z wspomnianymi wcześniej uroczystym balem lub imprezą plenerową.

Atrakcje na jubileusz firmy

To oczywiście tylko niektóre propozycje, jak może wyglądać jubileusz firmy – pomysły są bardzo różnorodne. Niezależnie od tego, w jaki sposób będziemy celebrować rocznicę działalności firmy, warto pomyśleć o atrakcji, która uświetni wydarzenie. Oto najbardziej popularne:

  • występ kabaretu – popularny kabaret lub znany stand-uper może być gwoździem programu. Skecze rozluźnią atmosferę i sprawią, że pracownicy jeszcze bardziej się zintegrują;
  • pokaz kulinarny – na imprezę z okazji jubileuszu firmy można również zaprosić słynnego szefa kuchni, np. znanego z telewizyjnych występów. Prezentacja specjałów kuchni molekularnej czy pokaz gotowania tradycyjnych polskich dań to świetna okazja do dzielenia się nowymi przepisami lub ciekawostkami dotyczącymi kulinariów;
  • pokaz artystyczny – występ mima, sztuczki iluzjonisty, pokaz akrobatyczny, teatr ognia – możliwości jest bardzo wiele;
  • koncert popularnego zespołu – może to być gwiazda, która obecnie podbija listy przebojów lub kapela znana od lat, której hity potrafi zanucić każdy pracownik.

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/pomysly-na-jubileusz-firmy/