Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Jeśli chcesz kupić mistyczny topaz, powinieneś odwiedzić tę stronę

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, dzięki której prościej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.