Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Podczas procesu zdobienia biżuterii powszechnie używa się wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii unikalnego wyglądu, znacząco zwiększają wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywy dla oszczędnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie występujące w naturalnej formie w przyrodzie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale wersje z dodatkiem niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one oczywiście również inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je przykładowo w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), do określania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.