Ponadczasowa srebrna biżuteria

biżuteria srebrna, srebrna biżuteria sklep internetowy

Jest z człowiekiem od tysiącleci i mimo pojawienia się różnych nowych projektów, naprawdę niewiele się zmieniła. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą człowieka i umożliwia wyrażenie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie często zakładają panie oraz panowie, maluchy oraz ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty cenimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Atuty srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii okazuje się z całą pewnością fakt, że jej używanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie możemy nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży wiele lat, jednak należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować lub zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Należy przechowywać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]