Podstawowe informacje o wiszących kolczykach

Podstawowe informacje o wiszących kolczykach

Jeśli potrzebujesz kolczyków wiszących, zobacz tu

Jednym z najpopularniejszych typów biżuterii są kolczyki. Zakładają je nie tylko kobiety – wzrastającym od jakiegoś czasu popytem cieszą się też wśród panów, szczególnie tych lubiących styl alternatywny. Nie można jednak negować, że zdecydowana większość tego rodzaju biżuterii wytwarzana jest dla kobiet. Niesłychanie porywające są w szczególności wiszące kolczyki. Są one bardziej widoczne, a tym samym w zdecydowanie oddziałują na to, jak inni postrzegają konkretną stylizację. To powoduje, że są niezwykle popularne pośród pań w szeroki spektrum wieku i ubierających się w przeróżnych stylach. Wielka różnorodność wiszących kolczyków pomaga dobrać je do praktycznie każdej stylizacji. Jak zatem wybrać kolczyki wiszące najlepiej pasujące do danej sytuacji? Na jakie ich aspekty winniśmy zwracać przede wszystkim uwagę?

Kolczyki wiszące – oddziałują na postrzeganie twarzy

Długość kolczyków oraz ich kształt to przymioty w głównej mierze rzutują na to, jak wizualnie jest widziana twarz, w związku z tym warto wziąć je pod uwagę przy wyborze kolczyków wiszących. Krótsze wiszące kolczyki powodują, że twarz zdaje się być okrąglejsza, zaś te dłuższe (w sprzedaży kupimy wzory o długości nawet 8-9 centymetrów) przedłużają ją. Tu duże znacznie posiada również kształt kolczyków. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, zaś te bardziej sferyczne – wręcz odwrotnie. W sprzedaży znajdziemy także kolczyki bardziej neutralne, które nie zmieniają nazbyt odbioru kształtu naszego oblicza – tutaj bezapelacyjnie powinniśmy napomknąć przykładowo o kolczykach przypominających krople wody.

Nie łącz kolczyków wiszących z ciężką biżuterią

Poszukując kolczyków wiszących odpowiednio dobranych do danego ubioru trzeba pamiętać, że są one niezwykle wyraźnym elementem. W sąsiedztwie innych wyrazistych ozdób mogą zatem wywołać odczucie egzageracji. Toteż powinnyśmy wystrzegać się zakładania ich do ogromnych zegarków, bransolet lub kolii. Wiszące kolczyki będą natomiast wyglądały wyśmienicie, jeśli w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, że będą tworzyć spójną całość z sukienką, stylizacją włosów oraz butami.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]