Oryginalna biżuteria z turkusem

Oryginalna biżuteria z turkusem

Chcesz nabyć biżuterię z turkusem? Sprawdź www.bizutik.pl

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że często wykorzystują go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem luksusu. Wykonywane bywają z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – na przykład turkusy importowane z Iranu są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. W opinii niektórych jest wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy też ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – ustrzeżemy się tak rys.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]