Kolczyki – rodzaje zapięć

kolczyki, srebrne kolczyki

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wytworzone, oraz to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje spory komfort noszenia i częstokroć jest stosowane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nosi się ubrań z dużym kołnierzem, czapeczek oraz szali.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale bezproblemowy w zakładaniu, ze względu na rozchylany zatrzask z tyłu. Często stosuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Obecnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]