Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli poszukujesz wisiorków srebrnych, powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc używać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten źle reaguje również na styczność z wilgocią i słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.